wzór reklamacja – pobierz wniosek za darmo

wzory reklamacjeW dzisiejszych czasach  wybrać bank to prosta rzecz, dodatkowo, jeśli się dobrze rozejrzymy albo skorzystamy z promocji to bank nam jeszcze zapłaci za otwarcie rachunku. Schody pojawiają się później jak trzeba złożyć reklamację- jakie wzory reklamacji?

Reklamacja- gdzie tkwi problem

Wiele nieporozumień czy też problemów w bankach to efekt naszego przegapialstwa,  czyli inaczej nie wczytujemy się w szczegóły i warunki podpisywanych umów. Przede wszystkim, przed złożeniem reklamacji, należy sprawdzić i jeszcze raz przeczytać umowę podpisaną z bankiem i jego regulamin. Bank nie może bez zgody klienta zmienić warunków umowy danego produktu, ale  sam regulamin a owszem, tym bardziej, że zapis taki widnieje w samej umowie z klientem. W regulaminie mogą znajdować się również istotne zapisy, takie jak ile wynosi maksymalny czas rozpatrywania reklamacji, lub czy w ogóle mamy prawo do reklamacji.

Gdzie złożyć reklamację

Reklamację można złożyć w różnej formie:

 • U konsultanta telefonicznie- czasami czas oczekiwania, wielokrotne żądanie wybierania dodatkowych cyferek na telefonie i różni ludzie o różnej wiedzy powodują, że po rozmowie z pracownikiem w zasadzie nie wiadomo, co ustaliliśmy. Domeną obecną banków jest kierowanie klienta na infolinię, co powoduje wiele utrudnień. Oczywiście nie zawsze taki jest i generalizowanie, że wszędzie tak jest było by z mojej strony lekką przesadą, ale nie jest to zapewne łatwa sprawa w szczególności dla osób starszych.
 • Bezpośrednio w banku- można złożyć reklamację i często doradcy mają nawet odpowiednie bankowe druki, w które możemy wprowadzić nasze złości. Warto wówczas wziąć ksero kopie potwierdzoną pieczątką doradcy i samego banku.
 • Wysłać pisemnie pismo do centrali banku- tutaj proponuję wysłać list za poleceniem odbioru – da nam to pewność, że pracownik banku odebrał nasze pismo, oraz podkładkę gdyby się okazało nagle, że nasze pismo zaginęło.

 

Co warto zawrzeć w reklamacji?

–         Dane osobowe: imię, nazwisko adres do korespondencji oraz nasz PESEL

–         Do kogo kierujemy pismo: nazwa i adres banku oraz dział

–         Czego dotyczy sprawa: karta kredytowa, rachunek bankowy, kredyt windykacja, itp.

–         Dane nasze kontaktowe: adres do korespondencji, telefon, mail.

–         W samej treści sprawy można wpisać, czego dokładnie nasza reklamacja dotyczy: rodzaj otwieranego rachunku oraz czas, na jaki został otwarty i w jakiej walucie, wysokość oprocentowania i warunki jego zmiany oraz terminy wypłaty, ewentualnie: sposób kapitalizacji odsetek, terminy realizacji zleceń przez bank, określenie trybu i warunków dokonywania zmian w umowie, a także sposób i termin wypowiedzenia lub rozwiązania umowy, itd.

Jeśli konflikt z bankiem jest trudny do rozwiązania można zawsze zaczerpnąć pomocy w tych instytucjach:

Arbiter bankowy działa przy ZBP. Rozpatruje spory z bankami dotyczące kredytów do 80 tys. zł (www.zbp.pl).

KNF przy Komisji Nadzoru Finansowego działa sąd polubowny, przyjmuje skargi na instytucje finansowe (www.knf.gov.pl).

UOKiK zajmuje się ochroną konsumentów (www.uokik.gov.pl).

Rozwiązanie – wzory reklamacji

Właśnie podobny wzór reklamacji zrobiłem specjalnie dla was, wraz z instrukcją. Wszystkie wzory jak np. wypowiedzenie karty kredytowej, jak i ten dzisiejszy można i powinno się modyfikować pod własne cele. Głównie chodzi mi o pokazanie tobie, że nie trzeba tworzyć specjalistycznych wniosków, żeby twoja reklamacja została rozpatrzona.

Obecnie wzór nie jest możliwy do pobrania.


podobne wpisy, podobne posty, warto poczytać:

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Ten Artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google

 • reklamacja do banku wzór
 • wzór reklamacji do banku
 • wzór reklamacji
 • reklamacja wzór
 • reklamacja w banku wzór
 • reklamacja bankowa wzór
 • jak napisać reklamację do banku wzór
 • wzór pisma reklamacyjnego do banku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>