Jak z sukcesem wziąłem kredyt w 5 minut?

Dzisiejszy artykuł jest dla osób, którzy szukają alternatywnej możliwości pozyskania środków, czy to na święta, własne wydatki czy też może i na rozkręcenie działalności gospodarczej. Żeby napisać ten artykuł na własnym przykładzie postanowiłem zbadać taką sytuację.

Postanowiłem, że na własnym przykładzie przekażę ci opiniotwórcze zdanie na tematu tego portalu (tutaj), bo jest to chyba jedna z lepiej prosperujących i znanych platform do pożyczania pieniędzy i zarazem do inwestycji. Jeśli jesteś inwestorem to zastanów się nad możliwością inwestycji, bo zysk rzędu do 50% jest interesujący w skali roku.

Jeśli nie bank to jaka alternatywa ?

Wiadomo, że tradycyjne formy pożyczania pieniędzy w bankach, (czyli podróżowanie z banku do banku) w tradycyjny sposób odchodzą powoli do lamusa, dzięki możliwości wysyłania wniosków przez Internet. Możliwości, jakie daje Internet, to przede wszystkim korzyści w oszczędności czasu, nerwów i pieniędzy. Co raz więcej osób właśnie korzysta z możliwości wysłania za darmo wniosków przez Internet

Banki, czy też skok to nie jedyne formy pożyczki. Obecnie w trendzie wzrostowym jest pożyczanie środków w tzw. Pożyczkach społecznościowych jak kokos czy aukcje kredytowe. Postanowiłem sprawdzić, jakie możliwości daje taki portal dla osób, które chcą pożyczyć i w jaki sposób odbywa się cała aukcja i kto tak naprawdę pożycza tobie te pieniądze.

Rejestracja.

Na początku trzeba się zarejestrować na stronie kokosa, to jest tutaj, na tyle wygodnie się to wszystko odbywa, że każdemu nawet laikowi nie powinno to sprawić żadnych problemów.
Ważne żebyś wiedział, że podczas rejestracji podajesz wszystkie prawdziwe dane, oraz pseudonim, którym posługujesz się w dalszym etapie. I właśnie mój tytuł artykułu obrazuje tak naprawdę, że to sama rejestracja zajęła mi nie całe 5 minut. Odnośnie uzyskania kredytu jednak trwało to trochę dłużej, ale napiszę ci, dlaczego tak się stało.

Dużo informacji od portalu.

Dla kogoś, kto jest nowym użytkowaniem, wszystko jest podane na tacy, taka duża dawka informacji włącznie z możliwości sprawdzenia sobie wysokości rat, przy wstępnej kalkulacji takiej pożyczki. Ważne, że musisz pamiętać, że tak naprawdę pożyczają ci inni ludzie swoje pieniądze, nie są to pieniądze samej firmy prowadzącej portal kokos, która jest tylko pośrednikiem między tobą a inwestorem.

Jak wziąć kredyt, czyli pożyczka bez BIK?

Zanim złożyłem ofertę swojej aukcji musiałem dokonać weryfikacji swojej tożsamości oraz innych ważnych czynników:

 • Konto bankowe: Zweryfikowana pozytywnie
 • InfoMonitor: Zweryfikowana pozytywnie
 • KRD: Zweryfikowana pozytywnie
 • ERIF: Zweryfikowana pozytywnie
 • Allegro: zweryfikowane
 • Telefon: Zweryfikowana pozytywnie
 • Pracodawca: Niezweryfikowany
 • Adres zamieszkania: Niezweryfikowany
 • Dowod osobisty: Niezweryfikowany

Pierwsze cztery są obowiązkowe i wymagają opłaty ok. 25 zł za wstępna weryfikację, także zostaniesz wówczas sprawdzony w podstawowych bazach weryfikacji dłużników. Najlepiej jak przejdziesz gładko tą weryfikację, czyli nie widniejesz w bazach, bo to na pewno podnosi twoją wiarygodność, wówczas otrzymujesz status zweryfikowany i zielone gwiazdki. Ale bez obaw, bo jeśli nawet jesteś wpisany do bik czy big (status czerwonej gwiazdki) nie znaczy, że pożyczki nie otrzymasz. Zaletą właśnie tego portalu jest to, że nawet z nie najlepsza historią kredytowa, możesz dostać pożyczkę( kredyt) na tej platformie, ważne żebyś przekonał inwestorów do siebie, jak to zrobić czytaj dalej.

I tutaj od razu proponuję ci zweryfikować wszystko, czyli oprócz podstawowej weryfikacji, dodatkowe wskazania jak dowód osobisty czy adres zamieszkania, oraz pracodawcę. Wówczas taka pełna weryfikacja pozwali ci osiągnąć szybsze uzyskanie pożyczki, bo inwestorzy bardziej ci ufają. Warto zrobić też pełną weryfikację, bo zmniejszysz wówczas wysokość prowizji dla samego portalu kokos, a ja tego nie rozbiłem i musiałem oddać dodatkowo aż 4% wysokości uzyskanej pożyczki, ale człowiek uczy się na własnych błędach. Dzięki temu artykułowi TY możesz uczyć się na moich błędach.

To, co musi wiedzieć to, że w serwisie żeby uzyskać pożyczkę rzędu 20 000 tyś złotych, najpierw musisz pożyczyć kwoty od 500 ( najmniejsza kwota do pożyczenia) do 1000 zł, następnie są kolejne progi do przejścia- to ma na celu uwiarygodnić twoją osobę i pokazać jak spłacasz swoje pożyczki, tak żeby zmniejszyć możliwość wyłudzenia od razu dużej kwoty

Pierwsza aukcja i niepowodzenie

Zanim wystawiłem aukcję żeby wam pokazać jak to wszystko wygląda ustaliłem, że pożyczę wezmę na kwotę 600 zł na niski procent. Aukcja spotkała się z odzewem i dużą oglądalności a to dzięki tytułowi, jakim postanowiłem przyciągnąć inwestorów. Jeśli wystawiasz aukcję, zawsze jak to w sieci bywa, intrygujący i ciekawy temat zawsze przyciąga: „nieprzyzwoita aukcja”. Może nie jest on specjalnie marketingowo wyrafinowany, ale zgodzisz się ze mną, że sprawdziłbyś taką aukcję, bo tytuł jest tajemniczy a ciekawość daje wejścia.

Największa tajemnica inwestowania we własny dług – jak wyjść z zadłużenia -sprawdź

Niestety optymizm opadł z pierwszymi pytaniami i sugestiami inwestorów. Jak zauważyłem niektóre osoby bardziej udzielają się w komentarzach i pod pseudonimem więcej mają do powiedzenia o tobie niż proponują konkrety. Zawsze się ktoś znajdzie, kto zamiast merytorycznie podjeść do sprawy, robi misz masz i psuje nam nasze plany, jak chociażby naszą aukcje. Mimo że kwota była zaledwie 600 zł, podstawowa weryfikacja zrobiona, inwestorzy oczekiwali: podwyższenia raty z 25 zł na 200 zł na 3 miesiące przy oprocentowaniu 7,5%- i to jak najbardziej mógłbym zaakceptować. Natomiast oczekiwania były dalsze, co do pełnej weryfikacji, i tutaj nie mogłem się zgodzić, bo pełna weryfikacja to koszt ok. 50-75 zł- dla mnie to było za dużo żeby oprócz oprocentowania pożyczki, prowizji dodatkowo za darmo oddać jeszcze 75 zł – pamiętaj wziąłem pożyczkę dla możliwości pokazania ci jak to wszystko wygląda:D.

Niestety jak się dalej okazało, to, że podałem informacje, że byłem bankowcem spowodowało odwrotny cel mojej oferty, ataki do podważania moich kompetencji personalnych niż do samej aukcji, ale tacy są ludzie, trzeba znać swoją wartość.

DO 3 RAZY SZTUKA.

Pierwsza aukcja nie powiodła się, ale bogatszy o doświadczenia przeanalizowałem inne aukcje,wymagania inwestorów i dostosowałem kolejną swoją ofertę w taki sposób, że nie mogło się nieudać. Ważne, w dalszym ciągu nie zrobiłem pełnej weryfikacji jak pisałem celem moim było uzyskanie kredytu przy określonych czynnikach.

Więc co takiego zrobiłem:

– Tytuł zostawiłem taki sam, była stosunkowo duża oglądalność(, jeśli sprzedajesz na allegro to spróbuj z takim tytułem i sprawdź potem statystyki oglądalności).
– Podniosłem wysokość raty zmniejszając okres kredytowania
– Ważne podniosłem oprocentowanie na 20% – dużo, ale przy niskiej kwocie raczej inwestor nie będzie skłonny dać ci na 1 % jak reklamuje sam portal.
– Zmieniłem poszczególne opisy aukcji o sobie i o celu aukcji.
– Ja osobiście podałem kilka adresów z Internetu bezpośrednio na tego bloga mybankier.com, oraz do portali społecznościowych gdzie można mnie znaleźć dla uwiarygodnienia własnej osoby.

Rezultat:

Ponownie niektórzy inwestorzy domagali się pełnej weryfikacji i twierdzili, że dane podane dodatkowe (goldenline, czy mój log) to nie jest dla nich wiarygodne. Po części rozumiem ich postawę, bo pożyczają własne pieniądze, ale ja też w tym serwisie pożyczam i jeszcze w tym( zobacz), natomiast całkiem w inny sposób podchodzę do ryzyka może, dlatego że byłem analitykiem w banku i to ja akceptowałem kredyty i inne produkty ludziom. O tym jak weryfikować osoby napisze osobnego posta:D.

Sukces

Po zmianach aukcja zakończyła się sukcesem dostałem środki na konto po potrąceniu prowizji dla platformy, ale cóż, czego się dla was nie robi, nawet stracę te 20% żebyście mieli pełny obraz jak to wszystko wygląda, a poniżej wskazówki z mojej analizy dla tych, którzy chcą w kokos wziąć pożyczkę

1.Chwytliwy tytuł

Tak jak to bywa przy aukcjach, zanim złożysz ofertę zastanów się nad tytułem, powinien być on przyciągających, czasami kontrowersyjny, nie pisz od razu w tytule, na co idzie aukcja to bezsensu. Jeśli tytułem przyciągniesz inwestorów to po analizie twojej oferty masz większą szansę, że zainteresują się właśnie tobą.

2, Dodatkowe opisy w systemie: na co bierzesz środki, kim jesteś, jakie twoje wynagrodzenie, inne.

Te opisy też powinny być starannie zaplanowane, ja napisałem, iż potrzebuję na szkolenie, i chcę, dlatego rozłożyć sobie na raty. Jak myślisz, dlaczego szkolenie?- Bo jest to cel, który wskazuje, że chcę się kształcić, jestem świadomy oprocentowania i raczej nie mam problemów ze środkami niż bym napisał, że chcę na uregulowanie innych długów, czy nawet na zakup sprzętu- w końcu są raty 0% w bankach, więc co ukrywam skoro chce jeszcze 20% dopłacić?.

Jeśli wpisujesz swój dochód to pisz prawdę, bo inwestorzy proszą czasami o scany na maila- jak wtedy będziesz argumentował to, że one różnią się od tego, co wpisałeś? -Pamiętaj o tym.

3. Komentarze.

Odpowiadaj na każdy komentarz inwestorów, ale musi być to odpowiedz stonowana i najlepiej merytoryczna, nie wdawaj się w polemikę, bo inwestorzy mają to do siebie, że czują pewną siłę w swoim inwestowaniu czasami zachowują się jakby pozjadali wszystkie łby;). Racjonalna i merytoryczna dyskusja przyniesie efekty.

4. Potwierdzenie dochodów na maila

Jeśli już masz pytanie od inwestorów o możliwości przesłania skanów dochodu na maila to zastosuj regułę wzajemności, to znaczy niech najpierw dany inwestor złoży ofertę zainteresowania aukcją, wówczas mu wyślesz takie potwierdzenie. Wiele osób jest bardziej ciekawskich twoich zarobków, niż faktycznej inwestycji – chroń swoje dane osobowe i dziel się z nimi tylko z tymi, którzy oferują ci coś konkretnego.

5. Weryfikacja.

Jeśli zamierzasz pożyczać w tego typu pożyczkach społecznościowych, od razu zrób pełna weryfikację, pozwoli ci to obniżyć prowizję dla platformy oraz uwiarygodni ciebie jako osoby godnej zaufania.

6. Inwestycje

Jeśli bardziej chcesz się uwiarygodnić możesz zostać też inwestorem, pokażesz wówczas, że inwestujesz w innych aukcjach, oznacza to tyle, że jesteś osobą wiarygodną skoro i tak swoje pieniądze inwestujesz. O tym napiszę też w innym poście.

P.S Właśnie zastanawiam się nad wideo, żeby pokazać ci jak zrobić aukcję pod kątem mojej własnej analizy:d. Co o tym sądzisz?

Wnioski: Moim zdaniem warto wziąć kredyt w takim miejscu jak pożyczki społecznościowe kokos czy aukcje kredytowe. Jest to dobre rozwiązanie na kredyt bez bik, bo mimo informacji o tym,ze jesteś w takich bazach, jak bik czy big możesz dostać szansę na kredyt – banki takiej szansy nie dają. Ważne jest też to, że negocjujesz wysokość oprocentowanie i jak składasz ofertę na 15% to tak masz- natomiast banki, np. eurobank w reklamie pokazuje 7,99% a rzeczywistość pokazuje, że jest to ok. 34 % RRSO( oprocentowanie rzeczywiste). System jest dość prosty intuicyjny nie powinien sprawić nikomu żadnych trudności.

Brałeś(łaś) kredyt w innych platformach to daj znać i podziel się swoją opinią:D

 

Zarejestruj się za darmo jeszcze dzisiaj : pożyczaj albo inwestuj

 


podobne wpisy, podobne posty, warto poczytać:

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Ten Artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google

 • jak wzi kredyt orange
 • KREDYT W ORANGE
 • yhs-fh_lsonsw
 • vonga pl
 • kredyt w orange pop
 • vonga com pl

7 comments on “Jak z sukcesem wziąłem kredyt w 5 minut?

 1. […] w 5 minut Opublikowano 22 czerwca 2012 Autor: admin kredyt w 5 minut, kredyt bez bik, kokos ,…Jak wziąłem kredyt w 5 minut? pokazuje praktyczne podejście do tematu pożyczek […]

 2. […]  O co chodzi chociażby w największym portalu społecznościowym KOKOS dowiesz się z mojego artykułu właśnie na temat tej platformy pożyczkowej : Jak wziąłem kredyt w 5 minut. […]

 3. […] Pożyczki społecznościowe takie jak KOKOS – pisałem o tym jak wziąć pożyczkę w 5 minut –sprawdź. Można tutaj pożyczyć pieniądze od inwestorów nawet z nie ciekawą historią w bik, big i […]

 4. ello, Pawle to jak to jest żeby pożyczyć to najpierw trzeba zapłacić ? pewnie kolejna jakaś piramida ?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • @Gabson – nie , tutaj chodzi o wstępną weryfikację za którą platforma i tak musi zapłacić żeby cię sprawdzić w bazach bik, erif. :) to nie jest piramidka finansowa, nie tracisz tam :D, no chyba że te procenty na które zgadasz się w pożyczce .
   Pozdrawiam Paweł

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  • Witam

   W serwisie Kokos.pl występuję jako pożyczkodawca – jestem jednym z trzech śmiałków, którzy złożyli się na te 600 PLN dla pana Pawła.

   Co do pytania gabsona:
   To nie żadna piramida.
   Płacisz te kilkanaście – kilkadziesiąt PLN za weryfikacje swojej osoby, czyli za podniesienie swojej wiarygodności w oczach pożyczkodawców.
   W zamian masz większe szanse, że ktoś pożyczy Ci swoje pieniądze; generalnie: im więcej wykonanych weryfikacji tym lepiej dla pożyczkobiorcy.

   Oczywiście nie wszystkie weryfikacje są obowiązkowe – de facto większość aukcji nie ma np. zweryfikowanego pracodawcy, ale już weryfikacja dowodu osobistego i miejsca zamieszkania to podstawa – bez tego bardzo trudno o pożyczkę, nawet na małą kwotę (panu Pawłowi się udało, he,he)

   Poza tym trzeba pamiętać, że większość weryfikacji jest ważna przez kilka-kilkanaście miesięcy wiec wydatek jest praktycznie jednorazowy.
   No i na koniec muszę jeszcze napisać, ze serwis Kokos.pl raz na jakiś czas (1-2 razy w roku) wprowadza promocje w czasie której weryfikacje są darmowe.

   pzdr
   Bartek

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   • @Bartek – dzięki za spółkę :) nie zawiodę :) – zgodzę się z tobą że weryfikacja to podstawa (fakt dowód osobisty czy adres zameldowania jak najbardziej ), ja podszedłem trochę inaczej do tej pożyczki i fakt udało się, ale sądzę że jeśli będę brał taką pożyczkę to przy większej kwocie na pewno już z pełną weryfikacją :).
    Pozdrawiam Paweł

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>