Jak wyjść z długów ?

Dzisiaj na pytanie czytelnika/czytelniczki, które otrzymałem w SMS’ie. Wolę jednak pytania na maila, bo łatwiej mi tak odpowiadać, ale każda forma kontaktu jest dobra, ważne by się, chociaż imieniem lub pseudonimem podpisać, bo nie wiem, komu odpowiadam. Artykuł napisałem dla każdego czytelnika, ale wierzę, że autor poniższego pytania wyniesie wartościowe rzeczy z tej treści.

A o to pytanie:

Witam, co mam zrobić jak ma długi a nie mam hipoteki pod zastaw czy można wyczyścić krajowy rejestr żeby ktoś mi dał pożyczkę.

Wyjście z długów nie jest procesem szybkim, do tego najczęściej trzeba w końcu zająć się rzeczami, na które już powinieneś dawno przeznaczyć czas. Nie chodzi tutaj o ocenianie tego, dlaczego wpadłeś lub wpadłaś w te długi, bo każdy wybiera swój sposób na życie. W zależności, co wie i jakie decyzje wybiera świadomie bądź nieświadomie, tak mu się życie układa. Zawsze uważałem, i do dzisiaj uważam, że każdy jest kowalem własnego losu, oczywiście czasami są zewnętrzne przeszkody, które krzyżują nasze cele np. choroba itp. Na to miast problem polega od dzieciństwa w tym, że nikt nas nie uczy odpowiedzialności za nasze zarządzanie finansami, nikt nas nie uczy przedsiębiorczości ani radzenia sobie z problemami. Natomiast jak znajdzie się ktoś taki, to większość ludzi twierdzi, że ma lepsze zajęcia, że na to przyjdzie czas itd.

Houston mamy problem?.

Ale dobra koniec gdybania, co by było gdyby…. Jest problem- jak wyjść z długów!

Na wstępie mogę zaproponować ebooka o tym jak radzić sobie z problemami z kredytami, z zadłużeniem, otwiera oczy na podstawy finansowe – jak chcesz i przekonać się samemu to sprawdź tutaj.

Ile tak naprawdę masz kredytów, zadłużenia, za co płacisz?

Czytaj również poprzednie artykuły „ zaległości w ratach „ dowiesz się tam na temat restrukturyzacji kredytów.

Niestety, ale przyszedł czas na przyznanie się przed samym sobą, że jednak zadłużenie, które masz jest wysokie, że ilość kredytów jest  zbyt duża, że w końcu nie radzisz sobie z tymi zobowiązaniami. Weź kartkę i długopis i spisz sobie wszystkie kredyty, jakie masz, ich obecną wielkość do spłaty, ile masz jeszcze rat do spłaty, jakiej są wysokości. To pozwoli ci zobrazować ile musisz poczekać, włożyć dodatkowego wysiłku, żeby twoja lokomotywa szybkiego spłacania zaczęła nabierać prędkości.

O co chodzi z tą lokomotywą?

To prosty sposób znany w świecie finansów na przyśpieszenie spłaty wielu kredytów, tzw. „ efekt kuli śnieżnej”. Wyobraź sobie taką małą kulkę śnieżną jak z każdym jej pchnięciem zwiększa się, zwiększa aż staję się Big kulą większą od ciebie. Tak samo dzieje się z kredytami, ale nie chodzi o to, że masz ich, co raz więcej, wręcz przeciwnie, nadpłacając kredyt z największa ratą,albo taki, który kończy się najszybciej powodujesz jego przyśpieszenie spłaty, następnie środki, które wcześniej miałeś na ratę wpłacasz na kolejny kredyt nadpłacają i znowu spłacasz go szybciej.

Musisz kontrolować swoje zobowiązania i wiedzieć, co robić by szybciej je spłacić.

Weź nowy kredyt! Oszalałem?

Wiem, co sobie pomyślałeś, że chyba oszalałem, że proponuję ci nowy kredyt, skoro nie radzisz sobie z obecnymi. Większość blogów, doradców i innych expertów od finansów radzi na początku nie brać nowych kredytów, nie zadłużać się dalej. To jest dobra rada, ale nie w sytuacji, kiedy tak naprawdę potrzebujesz środków, żeby wyjść z długów- paradoks?

Chodzi o to żeby znaleźć taki kredyt, który nawet dużym kosztem( np. oprocentowanie) pozwoli ci spłacić pozostałe zobowiązania, przy ustaleniu niskiej raty, nawet, jeśli będziesz musiał spłacić 3 razy tyle- główny cel to odblokowanie twojej płynności, tak żebyś swobodnie mógł dysponować swoimi pieniędzmi, np. nadpłacając ten kredyt.

Jaki to może być rodzaj kredytu i gdzie go szukać?

–         Kredyt hipoteczny – piszesz, że nie masz mieszkania pod hipotekę, ale może rodzina ci pomoże, może rodzice są wstanie pomóc ci i przystąpić do kredytu. Tutaj znajdziesz kredyty hipoteczne.

–         Kredyty konsolidacyjne – pozwalają spłacić ci wszystkie zobowiązania jednym kredytu z mniejsza ratą.

–         Pożyczka w providencie – może być kosztowna( pisałem tutaj o provident sprawdź),ale może będzie właśnie takim rozwiązaniem na spłatę kredytów.

–         Pożyczki społecznościowe takie jak KOKOSpisałem o tym jak wziąć pożyczkę w 5 minut –sprawdź. Można tutaj pożyczyć pieniądze od inwestorów nawet z nie ciekawą historią w bik, big i krajowym rejestrze.

 

Ważne jest to, że w momencie, kiedy uda ci się taki kredyt pozyskać to twoim kolejnym celem jest spłata go w jak najszybszym możliwym terminie a nie branie kredytów na kolejne materialne wymysły twoich zachcianek.

Sprzedaj zbędne ci rzeczy.!

Jeśli posiadasz długi to dobrym rozwiązaniem będzie przeanalizowanie swoich dóbr materialnych, takich np. jak samochód, telewizor, komputer inne rzeczy, które warto spieniężyć. Dzięki sprzedaży rzeczy, częściowo pozyskasz środki na bieżące zaległości. Sprzedać możesz wszystko chociażby na allegro- różne rzeczy lubią czy potrafią sprzedać.

Oddaj rzeczy pod zastaw

Lombardy to alternatywa pozyskania środków, nie przeczę, że oprocentowanie nie jest tam najniższe, ale pozwala ci pozyskać szybko środki pod zastaw różnych rzeczy.

Rodzina to dobry partner finansowy.

O tym częściowo pisałem w ostatnich artykułach. Jedni twierdzą, że z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciach i po części się z tym zgadzam. Wiele ludzi robi podstawowy błąd, prosi rodzinę o pomoc finansowa o pożyczkę a potem nie spłaca i tym samym traci zaufanie najlepszego inwestora. Zanim poprosisz kogoś z rodziny o przysługę finansową, najpierw przeanalizuj ile faktycznie ci jest potrzebne do spłaty, tak żeby to nie był kolejny kredycik, tylko pomoc spłaty i wyjścia z długów. Po za tym skoro w banku oddajesz procent, to rodzinie też daj możliwość jakiejś rekompensaty np. w postaci dodatkowych środków, co miesiąc pod czas płacenia rat. Najważniejsze, to pokazanie faktycznego twojego problemy i rozwiązania w postaci pomocy finansowej – zaufanie i otwarcie się do rodziny, oraz pokazanie się, jaki masz plan zdecydowanie może pomóc ci zrealizować twoje plany.

Skąd brać dodatkowe środki?

Tutaj recepta jest gotowa: dodatkowe źródła pieniędzy pozwolą ci szybciej wyjść z długów. Koniec z leżeniem na kanapie i oglądaniem telewizji, bo po za nudą i zabijaniem czasu nic nie osiągniesz. Musisz wyjść z tego kręgu i znaleźć dodatkową pracę, znaleźć dodatkowe zajęcia, które pomogą ci pozyskać większą ilość gotówki. NI jest to łatwe, ale w końcu nie chodzi o to żebyś cały czas tak pracował, a tylko do momentu polepszenia swojej sytuacji z długami.

Krajowy rejestr długów, czy BIK czy BIG.

Na ten temat pisałem już też na swoim blogu, więc zapraszam do tematu o bik czy big, oraz KRD – krajowy rejestr długów.

Podsumowując

Ten post nie będzie gotową receptą na wyjście z długów, bo taki temat to rzeka i nadajesz się na poświęcenie mu więcej uwagi i czasu, co mam zamiar zrobić. Wierzę jednak, że udało się przekazać podstawowe możliwości startu do wyjścia z długów i uzyskania dodatkowej wiedzy w tym zakresie.

Zostaw swój komentarz na dole i podziel się swoją wiedzą.

Pozdrawiam Paweł Stopka

 

 

 

 

 

podobne wpisy, podobne posty, warto poczytać:

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Ten Artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google

 • jak wyczyci rejestr
 • doraca finasowy od dlugow
 • sprzedałem samochód żeby wyjść z długów

One comment on “Jak wyjść z długów ?

 1. Wydaje mi się, że kredyt konsolidacyjny będzie w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny pomoże Wam wybrać doświadczony doradca kredytowy który jest na bieżąco ze wszystkim dostępnymi na rynku ofertami. Ja osobiście kredy brałem za pośrednictwem doradców z portalu http://www.finansosfera.pl/ i mogę z czystym sumieniem ich polecić.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>