Bla Bla Car – oszczędzanie na wspólnych przejazdach

BlaBlaCar.pl

Dzienniklodzki.pl

BlaBlacar.pl to portal gdzie organizowane są wspólne przejazdy osób za stosunkowo niskie pieniądze. System BlaBlaCar łączy ludzi lubiących razem podróżować w tym samym kierunku. Każdy rejestrujący się do grona kierowców i pasażerów wymaga od serwisu aby korzystanie z niego było jak najwygodniejsze, a przejazdy odbywały się bezproblemowo. Z jednej strony oszczędności a z drugiej bezpieczeństwo podróżnych, szczególnie kobiet. To wszystko i wiele innych można znaleźć w bla bla car.

BlaBlaCar.pl to wspólne przejazdy

Na czym więc polega fenomen tego serwisu, który zebrał już 700 000 użytkowników w Polsce razem podróżując po naszym kraju jak i zagranice?

Jak już wcześniej napisałem, serwis daje możliwość bookowania miejsca w samochodzie, którego kierowca określił punkt startowy i docelowy swojej podróży. Działa on na zasadzie zaufania w portalach społecznościowy, gdzie występuje wiele wytycznych dla kierowców, np.konieczne jest uwiarygodnienie swojej osoby w rożnych formach, weryfikacje systemowe czy kończąc na ocenach od pasażerów, którzy z nami jechali.

Przykładowa oferta

BlaBlaCar-opinie

Bla Bla Car – jak wygląda wiarygodność serwisu?

 • przeszło 6 milionów odbiorców
 • funkcjonujemy w 10 krajach
 • więcej niż 1 milion zrealizowanych przejazdów miesięcznie
 • w każdej chwili możliwość wyszukania z ponad 1 miliona aktualnych propozycyj przejazdów
 • powyżej 4 miliony ocen wystawionych sobie przez członków społeczności
 • więcej niż 1 milion zarejestrowanych kierowców
 • przeszło 34 miliony przejazdów zaoferowanych od stycznia 2009 roku
 • więcej niż 3,2 miliarda razem przejechanych kilometrów!
 • wstępnie ponad 125 milionów EUR zaoszczędzonych przez kierowców w ciągu roku
 • średnie wykorzystanie miejsc w samochodach: 2,8 osób , czyli w większości oprócz kierowcy zazwyczaj dochodzą jeszcze 2 osoby, oczywiście to średnia.
 • ponad 700 00  fanów na Facebooku

 

Bla Bla Car co z bezpieczeństwem w serwisie?

Wspólne przejazdy faktycznie dają możliwość rozłożenia kosztów transportu, ale jeśli nie znamy kierowcy, jego zachowania na drodze, stanu technicznego auta to ryzyko może wielu pasażerów odstraszać od chęci skorzystania ze wspólnej podroży. Dla bezpieczeństwa pasażerów, kierowca musi przejść przez wiele weryfikacji: logowanie poprzez konto na facebook’u, podanie nr telefonu na który wysyłany jest kod do potwierdzenia by mógł taki kierowca utworzyć konto. Nie jest wymagane zdjęcie,ale zdecydowanie podnosi wiarygodność takiej osoby. Dodatkowo każdy pasażer, który odbędzie podróż może potem wystawić swoją opinie o danym kierowcy. Takie opinie i komentarze są widoczne publicznie dla pozostałych użytkowników, w związku z tym można zapoznać się z kim warto podróżować, a kogo lepiej unikać. Moderacja również zapewne przykłada uwagę do wiarygodności danych i osób rejestrujących się w serwisie. Dodatkowo dla kobiet, które nie chcą podróżować z mężczyznami, istnieje dodatek, aby tylko pasażerami mogły by również panie.

BlaBlaCAR-kobiety

Bla Bla Car – co wybierzesz?

Jeśli szukasz miejsca do zabrania się w konkretnym kierunku, to oprócz wyboru ceny można filtrować kierowców wobec doświadczenia. Im częściej kierowca zabiera ludzi i dostaje pozytywne komentarze i oceny tym wyższy ranking wiarygodności ma. Filtrowanie również daje nam możliwość wyszukania ofert wspólnego przejazdu przez wygodę auta ( luksusowe zazwyczaj droższa cena, ale jest to określane przez samego kierującego), oraz ofert ze zdjęciem lub bez zdjęcia.

Jak pasażer musisz wiedzieć, ze kierowca też ma możliwość ustawienia pewnych wytycznych do wspólnej podroży, jak np.: czy kierowca jest bardzo rozmowy, czy jest rozmowy w zależności od humoru, czy w samochodzie można palić, czy chętnie zabierze pasażerów ze zwierzętami, czy lubi słuchać muzyki czy raczej nie akceptuje takiego czaso-umilacza.

Czy opłaca się w BLAblacar.pl?

Pytanie czy lepiej wykupić sobie miejsce np. z Wrocławia do Warszawy w serwisie bla bla car, czy PKS, PKP lub busem taniej wyniesie?

Zanim podam przykładowe zestawienie, warto zaważyć pozytywne jak i negatywne strony takiego podróżowania.

Na plus :

 • komfort jazdy w zależności od marki samochodu
 • możliwość postoju w każdym momencie podróży
 • jeśli osoby w samochodzi bedą interesujace, dowcipne, beda lubiały rozmawiać to podróż może minąć szybko i przyjemnie
 • niskie koszty podróżowania
 • w przypadku wypadku, jest możliwość dochodzenia odszkodowania z OC sprawy.

Na minus :

 • jeśli zepsuje się samochód to może być problem, raczej wówczas będzie trzeba posiłkować się dodatkowym transportem co może jednak zwiększyć nasze koszty
 • wszystko również zalezy od kierowcy i pasażerów, jak to ludzie można trafić na gburów, ludzie mało uprzejmych, czy też mało rozmownych|( chociaż tutaj czasami to jest plus)
 • w zasadzie bezpieczeństwo jest ograniczone ale podobnie jak w PKP, PKS i innych kradzież czy przemoc w szczególności do kobiet również może się zdarzyć.

 

Bla Bla Car ile wynosi dojazd w Polsce i zagranice?

 

1 Przykład to trasa Wrocław- Warszawa

Bla Bla Car– od 28 do 69 zł w zależności od wielu wytycznych, czas 4,5-5 h

PKP – szukałem wszystkich linii i co najważniejsze połączenia bezpośredniego – czas 6,30 h – koszt prawie 70 zł

PKS– cas 6,40 h, koszt 63 zł

PolskiBus – 30-40 zł, ale tutaj również są wytyczne w szczególności co do godzin wyjazdów.

2. przykład to trasa Wrocław- Praga

Bla Bla Car- od 24 do 122 zł(auto lexus).

PKP- 2 pociągi z Wrocławia do Katowic- koszt 42 zł + Katowice- Praga-ok 24 euro = ok 150 zł.

PKS- Sindbadem to koszt ok 100 zł.

PolskiBus- od 65-75 zł.

Bla Bla Car – opinie

W mojej opinie balblacar.pl to ciekawe rozwiązanie na wspólne przejazdy, można na pewno poznać ciekawych wsółprasażerów i skutecznie rozłożyć koszty transportu czy dojazdu. Osobiście jeszcze sam nie skorzystałem z tego rodzaju przejazdów, ale jak będzie taka okazja to również napiszę o tym, bądź ktoś z mojego zespołu.
W zasadzie to musisz Sam/sama stwierdzić czy warto!

A może masz jakieś doświadczenia  z Bla Bla Car ?- napisz w komentarzu:)

Pozdrawiam Paweł Stopka

podobne wpisy, podobne posty, warto poczytać:

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 5 votes)
Bla Bla Car – oszczędzanie na wspólnych przejazdach, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Ten Artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google

 • bla bla car
 • na wsplnej 1466 na wsplnej 1466
 • ble ble car
 • bla bla bla car
 • bleble kar
 • bleble cars
 • blabla car
 • ble ble podróże

5 comments on “Bla Bla Car – oszczędzanie na wspólnych przejazdach

 1. […] Dlaczego jeździć samochodem do drugiego miasta na uczelnię samemu, jak możesz zabrać znajomych lub innych ludzi za kwotę tańsza niż bilet PKP czy PKS. Tutaj warto zapoznać się z artykułem który pisałem o zarabianiu na bla bla car. […]

 2. Jeszcze nie korzystałem z tej usługi, choć mam tam konto założone, trochę się obawiam przejazdu z obcą osobą :/ . Może kiedyś się odważę, póki co zostaje public transport 😉

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Ja korzystam z blablacaru bardzo często. Z reguły jako kierowca. Jeszcze nie zdażyło mi się, żeby ktoś nie przyszedł na czas, nie zapłacił, był agresywny etc.
  Wręcz przeciwnie. Masz zawsze kogoś, z kimś można zamienić pare słów i koszty. Do Warszawy z Wrocławia z reguły biorę 39 zł od głowy. Biorę 3 osoby, co daje 117 zł, co jest mniej więcej równe kosztom transportu :)
  pocecam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • @Leszek, witaj i dzięki za komentarz. Czyli ty masz dobre doświadczenia jako kierowca, również uważam, że to może być dobry pomysł zabierać kogoś i koszta transportu się rozłożą, dodatkowo warto pogadać i milej leci czas :)

   Pozdrawiam Paweł

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 4. […] Bla Bla Car – oszczędzanie na wspólnych przejazdach BlaBlacar.pl to portal gdzie organizowane są wspólne przejazdy osób za stosunkowo niskie pieniądze. System BlaBlaCar łączy ludzi lubiących razem podróżować w tym samym kierunku. Każdy rejestrujący się do grona kierowców i pasażerów wymaga od serwisu aby korzystanie z niego było jak najwygodniejsze, a przejazdy odbywały się bezproblemowo. Z jednej strony oszczędności a z drugiej bezpieczeństwo […] źródło artykułu zobaczysz tutaj […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>